londynska wrozka w anglii

Topaz

Magiczny Kamień Topaz – 31 lipiec – 19 sierpień. Urodzeni w tym miesiącu są wesołego usposobienia, pełni życzliwości dla otoczenia, przyjaźni i serdeczni. Topazy bywają czasem porywcze, ale gniew ich szybko mija. Ludzie ci są hojni, aż do rozrzutności, lubią ładne ubiory, wystawne dania, wygody w życiu codziennym. Topazy mają duże ambicje: chcieliby coś znaczyć wśród ludzi, osiągnąć jakieś eksponowane stanowisko, należeć do wyższej sfery społecznej.

Często udaje im się te zamiary urzeczywistnić, chociaż w swych działaniach nigdy nie uciekają się do metod bezwzględnych, nie idą po trupach do celu. Topazy nie lubią zajęć, gdzie potrzebna jest wytrwałość, pilność i koncentracja. Lubią podróżować, cieszą ich nowe miejscowości i nowi ludzie, nie odstraszają trudy podróży. Lubią natomiast, gdy domy ich są miejscem spotkań wielu ludzi.

Często też, nie licząc się z kosztami, urządzają uroczystości rodzinne. Nie znoszą samotności i zamykania się w czterech ścianach domu. Kobiety Topazy mają wiele uroku i wdzięku, umieją posługiwać się kokieterią. Lubią, aby z ich zdaniem liczyli się wszyscy, mają też niekiedy poczucie własnej nieomylności, stąd też zasypują rodzinę i znajomych dobrymi radami. Od mężów wymagają wiele względów, nawet gdy od dnia ślubu minęło sporo lat.

Nie lubią przemęczać się nadmiarem zajęć domowych, chcą mieć zawsze czas, aby dbać o siebie. Dzieci Topazy są rezolutne, żywe i miłe. Od wczesnego dzieciństwa zadziwiają otoczenie śmiałością wobec obcych ludzi i nieznanych sytuacji.

Turkus : Onyks : Diament : Rubin : Szafir : Agat : Chalcedon : Selenit : Szmaragd : Topaz : Jadeit : Karneol : Lazuryt : Opal : Akwamaryn : Koral : Ametyst : Malachit :

  • mapa strony