londynska wrozka w anglii

Selenit

Magiczny Kamień Selenit – 22 czerwiec – 10 lipiec. Ludzie urodzeni w tym miesiącu obdarzeni są przez boginię księżyca wielką uczuciowością, łagodnością i miękkim, a nawet wręcz słabym charakterem. Selenity to ludzie spokojni pozbawieni większej energii życiowej, często nieśmiali i cisi. Wielu z nich odznacza się dużą delikatnością, wysoko cenią dobre maniery, takt i grzeczność. Selenity mają dobrą pamięć i dar wymowy, używają oryginalnych porównań i przenośni.

Selenity dość łatwo urazić i zrazić do siebie, a wtedy zamykają się w obrażonym milczeniu. W ogóle, w większości przypadków są to ludzie nieufni i trudno nawiązujący kontakty z innymi osobami. Tak w przyjaźni, jak i w miłości rzadko kiedy proponują pierwsi samych siebie, a że zbytnia aktywność drugiej strony też ich razi, stąd niełatwo dobrać im partnerów.

Selenity są wierne i oddane. W sprawach materialnych ludzie urodzeni w tym miesiącu nie pozwalają sobie na żadne ekstrawagancje, czasem, dzięki skrzętności i pracowitości, osiągają lepszy status materialny. Kobiety Selenity są marzycielskie, subtelne, czułe i delikatne. W młodości nieraz przeżywają miłosne rozczarowania. Są domatorkami, chociaż zajęcia domowe sprawiają im nieraz wiele kłopotu; panie Selenity nie są silne fizycznie.

Kobiety urodzone w tym czasie natura obdarza wyjątkową, graniczącą z jasnowidztwem. intuicją. Dzieci Selenity są zazwyczaj spokojne, bojaźliwe i nieśmiałe, często płaczą bez wyraźnego powodu.

Turkus : Onyks : Diament : Rubin : Szafir : Agat : Chalcedon : Selenit : Szmaragd : Topaz : Jadeit : Karneol : Lazuryt : Opal : Akwamaryn : Koral : Ametyst : Malachit :

  • mapa strony