londynska wrozka w anglii

Orzech

Orzech – drzewo o pięknej, wspaniale rozwiniętej koronie. Kwitnie w końcu kwietnia i na początku maja. Odporny na mróz. Lubi grunt wapnisty, wilgotny.

Ludzie urodzeni w tym okresie posiadają umysł o szerokich horyzontach. Cieszą się autorytetem. Nie uznają kompromisów. Posiadają wszechstronną inteligencję.

Można się spodziewać nieoczekiwanych reakcji z ich strony we współżyciu z ludźmi. Jest pozornie spokojny, ale w głębi duszy miotają nim sprzeczności.

Orzech uchodzi za egoistę, ale od czasu do czasu zadziwia otoczenie szlachetnością i gestem. Nieoczekiwane reakcje, wygórowane ambicje i brak elastyczności sprawiają, że niełatwy to partner w miłości i przyjaźni.

Czasem sam lubi cierpieć i z przyjemnością zadaje innym cierpienie. Ma upodobanie w komplikowaniu sytuacji. Bywa apodyktyczny, nie znosi braku posłuszeństwa, w dążeniu do celu zdarza się być bezwzględny.

W uczuciach zmienny, namiętnie przeżywa każdą przygodę i miłostkę. Raz jest czuły i tkliwy niczym romantyczny kochanek, a nagle staje się szorstki i brutalny, wręcz sadystyczny.

Każdy, kto jest w związku z osobą spod znaku orzecha, musi być przygotowany na wiele niespodzianek, które z pewnością nie zawsze są pozytywne.

Jabłoń : Jodła : Wiąz : Jałowiec : Topola : Platan : Sosna : Wierzba : Lipa : Dąb : Leszczyna : Jarzębina : Klon : Orzech : Jaśmin : Kasztanowiec : Jesion : Grab : Śliwa :Brzoza : Wiśnia : Buk

  • mapa strony