londynska wrozka w anglii

Lipa

Lipa – drzewo lubiane i bardzo cenione, często sadzone w parkach. Cenne miękkie drewno łatwe w obróbce. Ma pachnące kwiaty, cenione w zielarstwie.

Ludzie urodzeni w tym okresie są wytrwali i niezależni. Cenią sobie stabilizację. Lipy marzą o dostatnim życiu, bogactwach i luksusach, ale nie potrafią zrobić nic, aby ich marzenia spełniły się.

Przyjmuje wszystko, co przynosi życie, bowiem nienawidzi walki, wysiłku i pośpiechu. Nie można spodziewać się po niej aktywności, działa wyłącznie w ramach niezbędnego minimum.

Mają charakter łagodny i ustępliwy. Posiadają wiele uroku osobistego. Są niestali w uczuciach i poglądach. Lipa z wiekiem cieszyć się będzie większym powodzeniem i uznaniem tak w rodzinie jak i wśród przyjaciół.

Ich łagodność idąca w parze z empatią sprawia, ze są one znakomitymi nauczycielami, pedagogami i rodzicami, jeśli to zadanie nie wymaga od nich pełnienia funkcji autorytetu.

W miłości Lipy rzadko dają się ponieść emocjom. Zanim się zakochają, muszą wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Są wybredne i rozważne. Gdy wreszcie znajdzie bratnią duszę, potrafi jej wiele poświęcić.

Uwielbiają wymyślać sobie przeróżne choroby i zadręczać siebie. Mimo to życie z nią jest łatwe i miłe bowiem lipa potrafi poświęcać się nawet dla swoich bliskich

Jabłoń : Jodła : Wiąz : Jałowiec : Topola : Platan : Sosna : Wierzba : Lipa : Dąb : Leszczyna : Jarzębina : Klon : Orzech : Jaśmin : Kasztanowiec : Jesion : Grab : Śliwa :Brzoza : Wiśnia : Buk

  • mapa strony