londynska wrozka w anglii

Buk

Buk – drzewo osiągające wysokość 40 m, dochodzi do pełnej dojrzałości po osiągnięciu 90 lat. Ważne drzewa lasotwórcze, gospodarcze i ozdobne. Liście jajowate, czerwienieją jesienią. Buk dostarcza ciężkiego cennego drewna.

Ludzie urodzeni w tym okresie są uczciwi i solidni. Kochają dom i lubią dzieci. Umieją dobrze zorganizować swoje życie. Są realistami. Oszczędni i przemyślni. Mają szczęście do sukcesów. Miewają nieprawdopodobne pomysły.

Buk zwraca przesadną uwagę na swój wygląd. Przyciąga uwagę młodzieńczym wyglądem, trzeba przyznać, że starzeje się znacznie później od swych rówieśników. Ma też dobry gust, dokładnie wie, jak się ubierać, by wyeksponować walory sylwetki.

Buk jest osobą praktyczną i nigdy nie zachowuje się tak, jakby był oderwany od życia. Chociaż na ogół bywa interesowny i bezbłędnie organizuje sobie własny budżet. Jest sprytny i interesowny, ale uczciwy.

Buk jest świetnym szefem. Bardzo często zajmuje stanowiska kierownicze. Przy tym zawsze podejmuje się śmiałych zadań. Jeżeli trafi na sprzyjające warunki, udaje mu się zdobyć sukces w każdej dziedzinie.

W miłości brak mu raczej fantazji, ale jest rozsądnym i dobrym współmałżonkiem. Osoby urodzone pod tym znakiem drzewnym są domatorami i chętnie spędzają czas w gronie rodziny.

Jabłoń : Jodła : Wiąz : Jałowiec : Topola : Platan : Sosna : Wierzba : Lipa : Dąb : Leszczyna : Jarzębina : Klon : Orzech : Jaśmin : Kasztanowiec : Jesion : Grab : Śliwa :Brzoza : Wiśnia : Buk

  • mapa strony