londynska wrozka w anglii

Ametyst

Magiczny Kamień Ametyst – 21 grudzień – 9 styczeń. Lubią każdą rzecz dobrze przemyśleć i spojrzeć na nią ze wszystkich stron. Są pracowici, wiedzą, czego chcą, potrafią właściwie oceniać ludzi i sytuacje. Ametysty nie działają nagle, nie gorączkują się, potrafią czekać na właściwy moment. Ludzie ci są konkretni, nie rzucają słów na wiatr. Raczej małomówni, wzbudzają swym spokojnym sposobem bycia zaufanie do siebie.

Przyjaźń Ametystów jest wierna i trwała. W sprawach uczuciowych Ametysty nie wykazują szczególnego sentymentalizmu ani temperamentu. Ich związki z płcią przeciwną nawiązują się wolno, a zanim dokonają ostatecznego wyboru, długo obserwują kandydata na stałego partnera. Ametysty zawsze radzą sobie dobrze w sprawach zawodowych; jako podwładni wzorowo wywiązują się ze swych obowiązków, jako zwierzchnicy cieszą się autorytetem.

Mają zmysł do handlu czy przeprowadzania korzystnych operacji finansowych. W sprawach materialnych są ostrożni i rozważni. Nie bywają przesadnie hojni, lubią mieć coś odłożonego na czarną godzinę. Kobiety Ametysty są wyjątkowo praktyczne i gospodarne.

Panie nie są zalotne ani kokieteryjne, rzadko okazują partnerom większą czułość. Ich podejście do spraw uczuciowych jest dość chłodne, gorące wyznania miłosne nie są w ich stylu, natomiast dużą zaletą tych kobiet jest przywiązanie i wierność. Dzieci Ametysty rozwijają się dość wolno i nie zadziwiają otoczenia szybką umiejętnością mówienia czy chodzenia.

Turkus : Onyks : Diament : Rubin : Szafir : Agat : Chalcedon : Selenit : Szmaragd : Topaz : Jadeit : Karneol : Lazuryt : Opal : Akwamaryn : Koral : Ametyst : Malachit :

  • mapa strony