londynska wrozka w anglii

Akwamaryn

Magiczny Kamień Akwamaryn – 10 listopad – 30 listopad. Ludzie, których symbolem jest ten kamień, odznaczają się bogatą osobowością i skomplikowanym charakterem. W stosunkach z innymi ludźmi są uprzejmi i mili, mają też wiele życzliwości wobec cudzych spraw i problemów. Czasem wykazują nadmierną łatwowierność wobec cudzych potrzeb, niekiedy dają się wręcz wykorzystywać. Jeśli naprawdę im na czymś zależy, potrafią wykazać zdumiewającą energię i zawziętość w dążeń celu. Ludzie Akwamaryny są wspaniałymi przyjaciółmi, szczególnie dobrze sprawdzają się w złych chwilach.

Wolą zawsze dawać niż brać, a osoby ukochane chcieliby otaczać opieką i rozpieszczać. W pracy są nierówni i raczej niesystematyczni, a okresy wytężonego wysiłku przeplatają się u nich z długimi tygodniami lenistwa. Ludziom Akwamarynom sprzyja zwykle szczęście w sprawach materialnych, chociaż rzadko kiedy świadomie mu dopomagają.

Kobiety Akwamaryny sprawiają wrażenie osób spokojnych i łagodnych i takie właśnie są, gdy coś ich silnie nie zburzy i nie wyprowadzi z równowagi, wówczas bowiem się konkretne w działaniu, zawzięte i niebezpieczne. Panie Akwamaryny mają wiele uroku i czasem bywają uwodzicielskie. Są błyskotliwe i inteligentne, mają dar prowadzenia błyskotliwych dyskusji, potrafią przyciągnąć uwagę rozmówców.

Jako matki panie Akwamaryny wiele wymagają od swoich dzieci, wiążą z nimi sporo ambicji i nadziei. Dzieci Akwamaryny nie są kłopotliwe, raczej nie psocą nie są zbyt ruchliwe, lubią przyrodę i zwierzęta, do których mają szczególnie serdeczny i opiekuńczy stosunek.

Turkus : Onyks : Diament : Rubin : Szafir : Agat : Chalcedon : Selenit : Szmaragd : Topaz : Jadeit : Karneol : Lazuryt : Opal : Akwamaryn : Koral : Ametyst : Malachit :

  • mapa strony